HUNT EXPO – w jedności siła!

25.04.2024

HUNT EXPO – w jedności siła!

3.Targi HUNT EXPO, które odbyły się 19-21.04.2024 w Międzynarodowym Centrum Targowo – Kongresowym EXPO Kraków dynamicznie się rozwijają, przyciągając w tej edycji blisko 8700 zwiedzających zainteresowanych łowiectwem, lasem, survivalem i nowością na targach – strzelectwem sportowym. Dla każdej z tych grup przygotowano merytoryczne punkty programu i aktywności, a wielu wystawców zaoferowało produkty w atrakcyjnych, dostępnych tylko na targach promocjach.

Opłaca się kupować na targach

_ILE3071.jpg [1.54 MB]W dwóch halach wystawienniczych zaprezentowało się 150 wystawców, oferujących szeroki asortyment: od broni, przez amunicję i akcesoria, sprzęt optyczny, noże i narzędzia, odzież myśliwską i outdoorową, sprzęt obozowy i bushcraftowy, pojazdy terenowe, elektronikę i sprzęty przydatne w lesie i survivalu oraz artykuły spożywcze. Szczególną uwagę przyciągały stoiska wystawców z produktami objętymi promocją w akcji zniżkowej „Sówka rabatówka”.  CICO to produkt, który właśnie wprowadzamy na rynek. Objęliśmy go promocją  -20%, co było bardzo dobrym posunięciem. Bardzo dużo klientów zakupiło nasz produkt, było też wielu zainteresowanych (…) – mówi Artur Burza z LS Targetum – sklepu oferującego odzież, akcesoria taktyczne, strzeleckie, militarne i myśliwskie. W akcji zniżkowej uczestniczyła również polska marka Tagart, która poza promocyjnymi cenami na produkty oferowała możliwość ich bezpłatnej naprawy. Chcieliśmy docenić lojalnych klientów, dając im możliwość przyniesienia na targi produktów wymagających naprawy  na przykład z zepsutym zamkiem w kurtce lub dziurką wypaloną od iskry z ogniska. Jeśli klient nie chce wyrzucać odzieży, która może posłużyć mu jeszcze wiele lat, (…) na naszym stoisku przyjmiemy takie produkty i naprawimy je. – opowiada Piotr Bałata. Produkty w specjalnych, dostępnych tylko na targach cenach, zaprezentowała również debiutująca na HUNT EXPO marka STEELER, oferująca wyposażenie do samochodów terenowych. Przedstawiciel firmy Maciej Rybicki krótko podsumowuje targi: Duża frekwencja, fajni klienci, duże zainteresowanie.

Targi łączą i inspirują

Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Marcin Możdżonek, który wraz z Piotrem Kempfem  Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz Eugeniuszem Grzeszczakiem  Łowczym Krajowym wziął udział w oficjalnym otwarciu targów, wspomina o wartości spotkań różnych środowisk na targach  (...) mechanizmy i związki przyczynowo-skutkowe, jakie zachodzą między łowiectwem, leśnictwem, survivalem, ale też rolnictwem, są bardzo duże i bardzo ścisłe. Dzięki tego typu wydarzeniom możemy nie tylko poznać ofertę różnego rodzaju wystawców, ale przede wszystkim wymienić się doświadczeniami, wspólnie dyskutować, może nawet trochę się pospierać i dzięki temu wypracowywać rozwiązania na przyszłość. Rozwiązania, które przyniosą korzyść wszystkim tym dziedzinom, o których tu mówimy.  Słowa te zyskały potwierdzenie w programie targów, w którym znalazły się dwie debaty z udziałem przedstawicieli instytucji związanych z przyrodą. Poruszano w nich, aktualne dla branży tematy „Świat się zmienia. O przyszłości łowiectwa i gospodarki leśnej” oraz „Zarządzanie zasobami przyrody w mieście”. Odbyły się również prelekcje na temat ptaków: „O potrzebie badań ptaków łownych w Polsce” dr. Bartosza Krąkowskiego, który przedstawił wybrane wyniki badań na ptakach łownych uzyskane dzięki obrączkowaniu oraz wykorzystaniu nadajników GPS  i „Co w lesie huczy?” Michała Wieciecha z Nadleśnictwa Niepołomice na temat sów. Lasy Państwowe zaprosiły na atrakcyjnie przygotowane stoisko promocyjno-edukacyjne. - Na naszym stoisku skupiamy się nie tylko na osobach dorosłych, ale też przygotowaliśmy różne gry i atrakcje, którymi zachęcamy młode pokolenie do tego, aby zachłysnąć się lasem i zobaczyć, na czym polega praca leśnika tłumaczył Kacper Bierowiec rzecznik prasowy oraz Kierownik Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu, na którym odbyły się warsztaty Miłosza Gomółki – członka Stowarzyszenia i prowadzącego kanał Survival Prep Propagujemy przygotowanie na sytuacje kryzysowe, poruszając między innymi temat plecaków ewakuacyjnych, o których przez cały okres trwania targów prowadziłem warsztaty. Jak taki plecak przygotować zgodnie z wytycznymi rządowego Centrum Bezpieczeństwa, a także jak wyposażyć samochód, który może nam posłużyć do ewentualnej ewakuacji. Przedstawiciele Stowarzyszenia wraz z sąsiadami ze Słowacji wystąpili też w debacie na temat geotermii na pograniczu polsko-słowackim w kontekście survivalu, do której zaproszone zostały również osoby niewidome.

Hity edycji 2024

_ILE4549.jpg [8.38 MB]Poza strefą wystawienniczą i merytorycznymi punktami programu zwiedzający mieli okazję skorzystać z kilku torów strzeleckich, na których każdy chętny mógł spróbować swoich sił w strzelectwie, a w niedzielę rozegrane zostały zawody dla strzelców do 15 lat. Ciekawą  i zupełnie nową atrakcją okazała się wystawa broni kolekcjonerskiej KOLEKCJA 061, na której zaprezentowano m.in. broń historyczną, czarnoprochową, sportową, wojskową broń szturmową, karabiny wyborowe czy strzelby gładkolufowe. Absolutnym hitem tej edycji była  krajowa wystawa psów ras myśliwskich można było podziwiać aż 300 wyjątkowych psów. Natomiast dla fanów aktywności na świeżym powietrzu dostępny był tor z 10 przeszkodami, z którego chętnie korzystali dorośli i młodzi biegacze.

Rozszerzenie targów o kolejną halę wystawienniczą, nowe strefy aktywności i zainteresowań oraz zdecydowany wzrost liczby wystawców i zwiedzających w stosunku do poprzednich edycji potwierdza, że połączenie tematyki łowieckiej, strzelectwa sportowego, lasu i survivalu jest korzystne i wróży dalszemu dynamicznemu rozwojowi targów w kolejnych edycjach.